صفحه اصلی سایت فیسبوک راهنمای ایرانیان مهاجر
|
شهرهای ایرانی نشین » راهنمای مشاغل تازه واردین گشت و گذار صفحات ایرانیان مراکز ایرانیان اطلاعات ضروری
ایرانیان خارج
آلمان: رتبه بندی جدید دانشگاههای آلمان
اطلاع رسانی کنید:
افزودن به بالاترین Balatarin

بنیاد آلکساندر فون هومبلد تازه‌ترین رده‌بندی از دانشگاه‌های برتر در آلمان را منتشر کرده است. مبنای این رده‌بندی کیفیت پژوهش و میزان تحقیقات صورت‌گرفته در دانشگاه‌ها و موسسات علمی غیردانشگاهی در آلمان بوده است.

در رده‌بندی ارائه‌شده از سوی بنیاد هومبلد، دانشگاه آزاد برلین (Freie Universität Berlin) با در نظرگرفتن مجموع معیارهای مورد بررسی، جایگاه نخست را در بین دانشگاه‌های آلمان به خود اختصاص داده است.

بر اساس ارزیابی بنیاد هومبلد پس از دانشگاه آزاد برلین‌، دانشگاه‌های هومبلد (Humboldt-Universität Berlin) در برلین، دانشگاه مونیخ (Universität München) و دانشگاه بن (Universität Bonn) به ترتیب رتبه‌‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

ارزیابی صورت‌گرفته از سوی بنیاد هومبلد چهار گرایش عمده را شامل می‌شود: رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی، رشته‌های علوم زیست‌محیطی، رشته‌های علوم طبیعی و رشته‌های علوم فنی و مهندسی.

رده‌بندی بنیاد هوملبد به صورت مجزا در هریک از گرایش‌های یادشده نیز منتشر شده است، اما اطلاعاتی که پیش‌تر ذکر شد، بر مبنای جدولی است که بر اساس تمامی داده‌ها و گرایش‌های علمی، دانشگاه‌های آلمان را رتبه‌بندی کرده است.

 

بر اساس دسته‌بندی مجموع گرایش‌ها پس از دانشگاه بن‌، دانشگاه‌های صنعتی مونیخ (Technische Universität München)، دانشگاه هایدلبرگ (Universität Heidelberg)، دانشگاه فرایبورگ (Universität Freiburg)، دانشگاه صنعتی برلین (Technische Universität Berlin)، دانشگاه گوتینگن (Universität Göttingen)، دانشگاه بایرویت (Universität Bayreuth) و دانشگاه بیله‌فلد (Universität Bielefeld) به ترتیب جایگاه‌های پنجم تا یازدهم را از آن خود کرده‌اند.

رده‌بندی بنیاد هومبلد که در سال جاری میلادی منتشر شده است، در عین حال به وضعیت کیفیت پژوهش در دانشگاه‌های آلمان در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ میلادی پرداخته است.

به گفته‌ی مسئولان بنیاد هومبلد این رده‌بندی دانشگاه‌های آلمان بر اساس تعداد فرصت‌های مطالعاتی و پژوهشی در دانشگاه‌ها و همچنین تعداد پژوهشگرانی که موفق به دریافت بورسیه تحقیقاتی شده‌اند، صورت گرفته است.

در گزارش بنیاد هومبلد آمده است که در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ میلادی بیش از شش هزار فرصت تحقیقاتی از سوی دانشگاه‌های آلمان در اختیار پژوهشگران تحت پوشش این موسسه قرار گرفته است.

۷۵ درصد از این فرصت‌های مطالعاتی در دانشگاه‌های آلمان و ۲۵ درصد باقی‌مانده در بین سایر موسسات پژوهشی مستقل و غیروابسته به دانشگاه ایجاد شده است.

بنیاد هومبلد یادآور شده که در تهیه رده‌بندی دانشگاه‌های آلمان در سال ۲۰۱۲ از نظرات پژوهشگران ‌این موسسه که در بین سال‌های یادشده در دانشگاه‌های آلمان به تحقیق مشغول بوده‌اند نیز استفاده کرده است.

حمایت و پشتیبانی از پژوهشگران جوان و همچنین میزان ارتباطات دانشگاه با سایر مراکز علمی در سراسر جهان نیز از جمله دیگر معیارهای انتخاب برترین دانشگاه‌های آلمان از سوی بنیاد هومبلد بوده است.

منبع: دویچه وله فارسی
پرشین تاون دات نت
با ما همراه شوید
درباره پرشیا تاون
آگهی در سایت پرشیا تاون
تماس با ما
درخواست همکاری
فیسبوک پرشیا تاون
آمار سایت:
دنیای پرشیا تاون
کانادا: اتاوا | مونترال | تورنتو | ونکوور | کلگری
امریکا: لس آنجلس | واشنگتن دی سی | نیویورک | بوستون
آلمان: هامبورگ | مونیخ
انگلستان: لندن
مالزی: کوالالامپور
تایلند: بانکوک
کپی برداری از مطالب این سایت به شرط ذکر منبع و لینک به مطلب بلامانع است.
لطفا در صورت مشاهده مورد خلاف قانون در سایت ما را مطلع کنید.
لطفا در صورت مشاهده محتوای اشتباه در سایت ما را مطلع کنید.
پرشیاتاون هیچ هدف، گرایش و وابستگی سیاسی ندارد. لطفا موارد تخلف را اینجا گزارش کنید.